Home MASAŻ RELAKSACYJNY

MASAŻ RELAKSACYJNY

RELAKSACYJNY MASAŻ

Ten rodzaj masażu jest dobry dla zdrowia i zwiększa naszą wytrzymałość organizmu i krążenie krwi. Terapii masażu jest używana przez długi czas do celów medycznych.

Jedna z najlepszych myśli o masażu relaksacyjnym jest to, że może pomóc Ci się zrelaksować i złagodzić napięcie mięśni na całym ciele. Nasze wspaniałe masażystki są w pełni dostosowane do pracy z mięśniami, aby zmniejszyć stres. Nasze dziewczyny – eksperci, gdy chodzi o to, żebyś poczuł się całkowicie wypoczęty i zrewitalizowany. Zapewniamy relaksacyjny masaż, który z pewnością jest przyjemny dla najbardziej wyrafinowanych czasów.

Masaż relaksacyjny (RM) to jedna z metod leczenia i profilaktyki wielu schorzeń, a także super narzędzie do poprawy zdrowia. Tak naprawdę masaż relaksacyjny to masaż całego ciała lub poszczególnych jego części, wykonywany rękami. Ruchy masażysty przy tego rodzaju masażu mogą być skierowane zarówno w kierunku ruchu limfy w naczyniach, jak i przeciw.

Służy głównie do rozluźnienia mięśni wewnętrznych i podniesienia ogólnego tonusu ciała. Masaż relaksacyjny jest idealny dla osób obciążonych pracą fizyczną i umysłową, a także mających problemy psychiczne i emocjonalne.

Kiedy mieszkasz w dużej metropolii, od czasu do czasu musisz naprzemiennie pracować i odpoczywać. W celu uzyskania pełnego odprężenia zaleca się wykonanie ogólnego relaksującego masażu.

Tego typu masażu nie da się zastąpić przedłużającym się napięciem mięśni i nerwów, zmęczeniem, bezsennością, zespołem przewlekłego zmęczenia i stanami astenicznymi. W ciele odnawiają się wewnętrzne rezerwy samoregulacji i przywracania zasobów organizmu, a wydajność wzrasta. Przybliżony czas sesji – 1 godzina.

Dodatkowo masaż w połączeniu z aromatycznymi olejkami, akompaniament muzyczny to doskonała nowoczesna medytacja, która nagle usuwa wszelkie zmęczenie i przywraca zdolność do pracy, zmniejsza zmęczenie i wprawia w dobry nastrój.

Wyjątkowość masażu relaksacyjnego to niesamowita filozofia budowy duszy i ciała, krążącej w nim „energii życiowej”. Masaż usuwa zatory na drodze jego przejścia.

Wpływ masażu relaksacyjnego na układ nerwowy

Wykonując różne techniki masażu, zmieniając ich siłę i czas ekspozycji, możesz zmienić stan funkcjonalny kory mózgowej człowieka, zmniejszyć lub zwiększyć pobudzenie ośrodkowego układu nerwowego, wzmocnić lub ożywić utracone odruchy, poprawić odżywianie i wymianę gazową włókna nerwowe i przewodzenie impulsów nerwowych.

O technice masażu relaksacyjnego możemy przeczytać w całej masie poradników dotyczących masażu i automasażu. Wielu autorów zwraca uwagę w swoich pracach na konieczność zachowania dawnych już technik masażu, ostrzegając przed nierozsądnym zamiarem niektórych specjalistów komplikowania swojej techniki. To nie samo wymyślanie nowych technik jest ważne, ale rozwój na bazie istniejących technik masażu relaksacyjnego własnych technik, które mogą być stosowane w różny sposób i zgodnie ze wskazaniami.

Łącznie wyróżnia się 9 głównych technik masażu: głaskanie, wyciskanie, ugniatanie, potrząsanie, rozcieranie, ruchy czynne i bierne, ruchy z oporem, techniki perkusyjne, potrząsanie, gdzie konieczne jest ścisłe przestrzeganie kolejności podczas sesji tego masażu. Niektórzy specjaliści w dziedzinie masażu relaksacyjnego wyróżniają 4 główne techniki (głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, wibracja).

Techniki masażu są podzielone ze względu na ich działanie fizjologiczne: na skórę (głaskanie, rozcieranie, techniki opukiwania), na mięśnie (ściskanie, ugniatanie, filcowanie, potrząsanie, potrząsanie, techniki perkusyjne, ruchy), na stawy, więzadła, ścięgna (ruchy, tarcie). AF Verbov zamiast pojęcia „wstrząs” wprowadził termin „wibracja”, z którym połączył wszystkie techniki (stukanie, potrząsanie, siekanie, potrząsanie, potrząsanie, oklepywanie).

Wielu autorów uważa, że ​​głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, wibracje i ruchy bierne to główne metody masażu manualnego. Opisując technikę technik masażu, niektóre nazwy technik pozwalają dokładniej i łatwiej zrozumieć ich działanie.

Podstawowe techniki masażu relaksacyjnego

Praktykujący masażyści stosują 4 techniki masażu relaksacyjnego:

Głaskanie. Każdy masaż należy rozpocząć od tej techniki. Sprzyja maksymalnemu rozluźnieniu gorsetu mięśniowego, korzystnie wpływa na centralny układ nerwowy, zmniejsza ból, poprawia ukrwienie i elastyczność skóry.

Sproszkowanie. Przeznaczony do poprawy przepływu krwi w obszarach problemowych oraz zwiększenia regeneracji tkanek łącznych. Szczególnie skuteczny przy nerwobólach, siniakach i zapaleniu korzonków nerwowych

Ugniatanie. Wspomaga stymulację procesów metabolicznych i regeneracyjnych w organizmie, prowadzi do napięcia mięśniowego

Wibracja. Wspomaga przywracanie utraconych odruchów i stymulację aparatu śródnerwowego. A także dzięki oddziaływaniu na najgłębsze warstwy podskórne poprawia funkcjonowanie narządów wewnętrznych.

Korzyści z masażu relaksacyjnego

Nic dziwnego, że mówią, że masaż to przyjemność, która też się przydaje. Podczas masażu odprężamy się i otrzymujemy dużą porcję przyjemnych doznań, poprawiamy również nasze zdrowie.

Masaż pomaga poprawić krążenie krwi i limfy, ruchomość stawów, rozluźnia zmęczone mięśnie i zwiększa ich napięcie, redukuje podskórną tkankę tłuszczową i obrzęki, wzmacnia plecy itp.

Masaż ma zbawienny wpływ na organizm, wpływa też pozytywnie na stan emocjonalny, gdyż stymuluje produkcję endorfin „hormonów szczęścia”.

A endorfiny potrafią nie tylko pozytywnie wpływać na emocje stan, ale także zmniejszyć lub całkowicie złagodzić ból. Konkludujemy: masaż ma również działanie przeciwbólowe.

Stosowanie olejków podczas masażu relaksacyjnego

Odpowiednio dobrany olejek pomaga chronić skórę przed rozciąganiem i uszkodzeniami, a także wzmacnia efekt.

Olejki do masażu powinny być naturalne, ponieważ zawierają dużą ilość minerałów, witamin i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, które mogą w pełni nasycić skórę i zachować jej młodość i elastyczność.

Olejki do masażu ciała dobierane są indywidualnie w zależności od pożądanego efektu. Na przykład, jeśli masz cellulit, możesz wmasować olejek antycellulitowy (zwykle zrobiony z owoców cytrusowych). A jeśli na przykład masz suchą skórę, lepiej użyć oliwy z oliwek do masażu.

Show more
Bądź w kontakcie
Pole jest nieprawidłowe
Pole jest nieprawidłowe
Pole jest nieprawidłowe
Pole jest nieprawidłowe
Wystąpił błąd podczas wysyłania. Sprawdź pola i spróbuj ponownie.
Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.